Niezwykły Dzień Edukacji Narodowej 2015 w Zespole Oświatowym w Pruszynie

Niezwykły Dzień Edukacji Narodowej 2015 w Zespole Oświatowym w Pruszynie

DSC01229

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączono z uroczystym otwarciem w dniu 16.10.2015 Oddziału Przedszkolnego dla najmłodszych mieszkańców Pruszyna. Lokal dla nich wygospodarowała wysiłkiem społecznym cała wspaniała społeczność szkolna na czele z Panią Iwoną Chacińską – Dyrektor Zespołu Oświatowego, Panią Przewodniczącą Rady Rodziców i Przewodniczącymi Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Pruszynie.

 

O podniosłym charakterze tej uroczystości świadczyła m.in. liczba uczestniczących w niej gości, wśród których była liczna grupa rodziców, babć i dziadków oraz Przyjaciele szkoły: Zofia Grzebisz-Nowicka-Przewodnicząca KSPS, Henryk Brodowski-wójt gm. Siedlce, radni gminy i powiatu siedleckiego, a także przedstawiciele różnych miejscowych instytucji.

DSC01261

Było wiele wzruszeń, radości, gratulacji i serdecznych życzeń. Niezwykle wzruszające było pasowanie maluchów na Przedszkolaka, uroczyste ślubowanie i część artystyczna w ich wykonaniu. Każdy przedszkolak otrzymał dyplom, książeczkę i kredkę oraz złożył odcisk palca w pamiątkowej księdze przedszkolnej.

DSC01245

Wzruszające było także odznaczenie Pani Dyrektor Iwony Chacińskiej Medalem Komisji Edukacji Narodowej za szczególne wieloletnie zasługi dla oświaty. Dekoracji dokonał Pan Henryk Brodowski – wójt gminy Siedlce. W swoim bardzo interesującym wystąpieniu nie tylko bardzo serdecznie pogratulował Pani Dyrektor i wszystkim nauczycielom osiągnięć w pracy dydaktyczno-wychowawczej, ale także poinformował uczestników uroczystości o dotychczasowych efektach w rozwoju społeczno-gospodarczym gminy i zamierzeniach na najbliższy okres, wśród których jest też planowana rozbudowa szkoły w Pruszynie, by przedszkolaki mogły mieć jeszcze lepsze warunki. Obdarował ich także prezentami i słodyczami.

DSC01280

Przewodnicząca KSPS – Zofia Grzebisz-Nowicka również serdecznie pogratulowała Pani Dyrektor otrzymanego zaszczytnego Medalu, podziękowała całej społeczności szkolnej, a w szczególności nauczycielom za twórczą, innowacyjną pracę dydaktyczno-wychowawczą , za wszechstronny rozwój uczniów, za troskę o najmłodszych, za szeroką działalność tej wspaniałej szkoły na rzecz środowiska lokalnego.

Podkreśliła także, że jest dumna ze swojej szkoły i cieszy się każdą nową inicjatywą zrealizowaną przez społeczność szkolną.

Wraz z gorącymi życzeniami dalszych sukcesów przekazała w imieniu KSPS upominki książkowe dla wszystkich nauczycieli, Przew. Rady Rodziców, Przew. Samorządu Uczniowskiego oraz pakiet edukacyjny do pracy z przedszkolakami, odblaskowe misie i szczoteczki do zębów dla wszystkich maluchów by pamiętały o bezpieczeństwie i zdrowiu.

DSC01252

Po zakończeniu tej niezwykłej uroczystości rodzice przedszkolaków zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek, który przebiegł w ciepłej, rodzinnej atmosferze.

DSC01236

3