ZAPRASZAMY W PIĘKNE TATRY

ZAPRASZAMY W PIĘKNE TATRY i SUDETY

na aktywny wypoczynek połączony z ciekawymi i pożytecznymi atrakcjami na turnusach rekreacyjno-wypoczynkowych (zimowiskach) organizowanych przez KSPS dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w okresie ferii zimowych 2019

Podobnie, jak w poprzednich latach, lokalizujemy nasze turnusy w dobrych ośrodkach wypoczynkowych i w malowniczo położonych miejscowościach.

Kompleks Wczasowo-Wypoczynkowy „U Góralki” w Murzasichle
ul. Sądelska 93 A, 34-531 Murzasichle

http://ugoralki.com.pl/

Terminy: 11.01 – 20.01.2019 i

26.01 – 04.02.2019 

Karta kwalifikacyjna Murzasichle 11.01-20.01

Karta kwalifikacyjna Murzasichle 26.01-04.02.2019

Dom Wczasowy znajduje się  na wysokości około 1000 m n.p.m. w niezwykle urokliwej miejscowości Murzasichle. To co ją wyróżnia na Podhalu, to bogactwo tradycji, różnorodność atrakcji turystycznych, stoki narciarskie o zróżnicowanym stopniu trudności, niesamowite panoramy Tatr oraz góralska gościnność mieszkańców.

Dom Wypoczynkowy „U Góralki” to budynek drewniany, położony w centrum Murzasichle, oddalony od głównej drogi ok 50 m co sprzyja spokojnemu wypoczynkowi. Przystosowany dla grup zorganizowanych. Teren ośrodka jest ogrodzony, monitorowany całą dobę.

Ponadto na terenie ośrodka do dyspozycji uczestników turnusu są:

 • sala telewizyjno- multimedialna z wyposażeniem
 • sala ping-pongowa
 • stołówka
 • wi-fi , komputer stacjonarny
 • 2 boiska sportowe
 • przestronny ogród
 • ławki widokowe oraz stoliki
 • zadaszona altana
 • plac zabaw
 • kominek
 • miejsce rekreacyjne pod lasem (grill, ławeczki, kładka prowadząca do lasu, szum górskiego potoku)

 

Ośrodek Wczasów Dziecięcych „Margo” w Bukowcu

ul. Robotnicza 27 , 58-533 Mysłakowice

www.dwdbukowiec.pl

OWD „Margo” jest niepubliczną placówką oświatową wpisaną do rejestru placówek oświatowych powiatu jeleniogórskiego. Oferuje zakwaterowanie w pokojach 2 , 3 4 –osobowych z łazienkami.

Bukowiec k. Karpacza to malownicza miejscowość położona na terenie Rudawskiego Parku Krajobrazowego, otoczona pasmem Karkonoszy i Rudaw Janowickich.

Karta kwalifikacyjna OWD Margo 11.02-20.02

 

ZAPEWNIANY NA KAŻDYM TURNUSIE

1. Bardzo dobrą opiekę medyczną i bezpieczeństwo.

2. Ubezpieczenie każdego uczestnika turnusu.

3. Doświadczoną, wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogów i instruktorów dbającą o zdrowie i bezpieczeństwo oraz rozwój intelektualny i fizyczny każdego uczestnika.

4. Dobre warunki bytowe, pokoje 2-4 osobowe z pełnymi węzłami sanitarnymi, smaczne domowe wyżywienie /5 posiłków/.

5. Atrakcyjny program prozdrowotny, sportowo-rekreacyjny, edukacyjno-kulturalny i krajoznawczo-turystyczny realizowany w ciekawych formach oraz dostosowany do wieku i zainteresowań dzieci i młodzieży.

6. Naukę jazdy na nartach i łyżwach pod kierunkiem instruktorów.

7. Możliwość rozwijania swoich zainteresowań, pasji i pogłębiania wiedzy poprzez uczestnictwo w warsztatach, olimpiadach, konkursach.

8. Naukę spędzania wolnego czasu na takie sposoby, które są korzystne dla rozwoju intelektualnego i fizycznego (bez uczestnictwa komputera).

9. Wybór Młodzieżowej Rady Turnusu, Miss i Mistera Turnusu, najsympatyczniejszej (go) koleżanki i kolegi itp.

10. Rozgrywki i turnieje rekreacyjno-sportowe : gry i zabawy na śniegu oraz tenis stołowy, kometka i inne na terenie ośrodka.

11. Zabawy integracyjne, dyskoteki

12. Ognisko z pieczeniem kiełbasek i śpiewaniem piosenek.

13. Ciekawe wycieczki piesze i autokarowe z przewodnikami do najciekawszych miejsc, zabytków, unikatowych parków krajobrazowych.

14. Nagrody książkowe i inne rzeczowe dla laureatów różnych konkursów, olimpiad i zwycięskich drużyn w zajęciach sportowych.

15. Przewóz autokarem na turnus i z turnusu z uzgodnionych wcześniej z rodzicami miejsc zbiórki uczestników danego turnusu.

Warunki uczestnictwa :

 • wypełnienie karty kwalifikacyjnej (umieszczonej na stronie www.ksps.pl) i przesłanie jej w terminie do  30.12.2018 r. na adres KSPS.

Rodzice dzieci (urodzonych od 1.01.2003) ubezpieczeni w KRUS proszeni są o dosłanie w terminie 7 dni przed rozpoczęciem turnusu zaświadczenia z datą z 2019 r. z miejscowej Placówki Terenowej KRUS stwierdzającego opłacanie składek na Fundusz Składkowy USR.

 • Wpłacenie zaliczki w tym samym terminie w kwocie 250 zł  na konto KSPS
  Nr 19 1020 1097 0000 7102 0094 0015,
  a pozostałej kwoty w terminie do 
  14 dni przed rozpoczęciem turnusu, którego chce być dziecko uczestnikiem.

Uwaga :

 • W przypadku zakwalifikowania na nasz turnus 10 uczniów, zatrudniamy z tej szkoły wychowawcę lub instruktora ds. muzyki, tańca, plastyki, sportu.
 • Wszystkie szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel.: 22 622 70 15/16 lub

e-mailem :ksps@wp.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !