Kolejne 3 udane zimowe turnusy rekreacyjno-wypoczynkowe połączone z nauką jazdy na nartach i łyżwach oraz różnymi formami edukacji (zdrowotnej, ekologicznej, kulturalnej, integracyjnej, samorządowej, krajoznawczej) zorganizowane przez KSPS w okresie ferii zimowych 2020r. w Zakopanem, Murzasichlu i Zawoi

Jak co roku w okresie ferii zimowych KSPS zapewnia uczniom różnych typów szkół w Polsce aktywny wypoczynek połączony z nauką (dla początkujących) i doszkalaniem (dla zaawansowanych) jazdy na nartach i łyżwach. Wybieramy zawsze malowniczo położone miejscowości w polskich górach. W tym roku były to ośrodki wypoczynkowe w : Zakopanem „U Zofii 1”, Murzasichlu „U Góralki” i Zawoi  „Diablak”. Podobnie , jak w poprzednich latach, program był bardzo ambitny i bogaty w formy realizacyjne. Obejmował on aż 6 bloków tematycznych (profilaktyczno-zdrowotny, edukacyjno-wychowawczy, kulturalno-rozrywkowy, sportowo-rekreacyjny, integracyjno-samorządowy i krajoznawczo-turystyczny). Dzięki wspaniałej kadrze pedagogiczno-medycznej i instruktorskiej oraz Aktywności dzieci i młodzieży został on zrealizowany z pożytkiem dla wszystkich uczestników.

Oto kilka ich opinii :

„Były to fantastyczne zimowiska. Mogliśmy nauczyć się nie tylko jazdy na nartach i łyżwach, ale także nacieszyć się prawdziwą śnieżną zimą. Szkoda tylko, że niektórych dopadł wirus grypy. Cieszymy się, że mieliśmy mądrych instruktorów, edukatorów i kochanych wychowawców. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Spełniły się nasze marzenia. Mogliśmy rozwijać swoje zainteresowania i pasje. Poznaliśmy na pieszych i autokarowych wycieczkach w Krakowie, Zakopanem, Ludźmierzu , Wadowicach bardzo dużo miejsc, zabytków, ludzi, zwyczajów góralskich, których dotychczas nie znaliśmy. Było fajnie !!!

Każdy dzień dostarczał nam mnóstwo atrakcji i radości. Poznaliśmy wiele nowych koleżanek i kolegów. Będziemy tęsknili ! Jesteśmy szczęśliwi, że dostaliśmy się na tak fajowe zimowiska . Będzie się także czym pochwalić rodzicom, bo otrzymaliśmy dużo dyplomów i nagród za wygrane konkursy, turnieje i zawody.  Dziękujemy !!!”

Uczestnicy zimowisk w Zakopanem i Murzasichlu mogli nacieszyć się także wodami termalnymi w Chochołowie. Mogli też z bliska podziwiać i oklaskiwać narciarzy uczestniczących w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Byli szczęśliwi, że mogli to przeżyć na żywo razem z innymi kibicami.

Natomiast uczestnicy zimowiska w Zawoi uczestniczyli w profesjonalnie zorganizowanych przez instruktorów narciarstwa Jana i Łukasza Burych zawodach narciarskich.

Na uroczystym zakończeniu turnusu najlepsze 3 zawodniczki i najlepsi 3 zawodnicy otrzymali złote, srebrne i brązowe medale i dyplomy, a od Przewodniczącej KSPS dodatkowe nagrody wraz z gorącymi gratulacjami i życzeniami dalszych sukcesów w sportach zimowych i innych dziedzinach.

Dzięki wspaniałej lektorce języka angielskiego – Pani Eli, wszyscy nauczyli się też śpiewać w jęz. angielskim wielu pięknych piosenek, co zaprezentowali na uroczystym zakończeniu zimowiska.

Jesteśmy szczęśliwi i wdzięczni wszystkim, którzy nam w tym ważnym przedsięwzięciu pomogli, że udało się nam kolejny raz zapewnić uczestnikom naszych zimowisk dobry wypoczynek, wyposażyć w niezbędną wiedzę z różnych dziedzin, dostarczyć dużo radości, inspiracji i motywacji do dalszego rozwoju intelektualnego i fizycznego.

Wielkie dzięki !!!