Nowe terminy! – Zapraszamy na atrakcyjny i pożyteczny wypoczynek nad pięknym Bałtykiem w okresie wakacji 2019 r.

Z A P R A S Z A M Y

na atrakcyjny i pożyteczny wypoczynek

nad pięknym Bałtykiem w okresie wakacji 2019 r.

Podobnie, jak w latach poprzednich, przygotowujemy dla uczniów szkół podstawowych

i ponadpodstawowych 9 turnusów rekreacyjno-wypoczynkowych połączonych z różnymi atrakcyjnymi formami wypoczynku, doskonalenia i rozwijania swoich umiejętności i zainteresowań, pasji, wzbogacania swojej wiedzy o regionie i kraju.

Wybraliśmy malowniczo położone n/wym. ośrodki wypoczynkowe w pięknych miejscowościach na polskim wybrzeżu.

I  Miejsca i terminy turnusów

 1. Ośrodek Wczasowy „Hutnik” w Jastrzębiej Górze, ul. Kuracyjna 3

Jastrzębia Góra to duża miejscowość letniskowa położona w woj. pomorskim, w powiecie puckim, na Pobrzeżu Gdańskim. Jest to najdalej na północ wysunięta część Polski.

Jastrzębią Górę charakteryzuje malownicze, wysokie wybrzeże klifowe.

Miejscowość posiada duże piaszczyste plaże oraz 3 kąpieliska z czystą wodą idealne do pływania i uprawiania sportów wodnych.

OW „Hutnik” położony jest na wzgórzu, w najwyższej części miejscowości, w odległości 800 m od morza. Wyposażony jest w kryty basen, salę dyskotekową, rekreacyjną, świetlicę, boiska do gier zespołowych, plac zabaw, miejsce na ognisko. Cały Ośrodek jest ogrodzony i monitorowany.

W terminie 29.06 – 9.07.2019 odbędą się 2 turnusy. Jednym z nich będzie obóz języka angielskiego. Zajęcia warsztatowe prowadzone będą zgodnie z odrębnym programem uzgodnionym z uczestnikami.

pobierz karte

 

Tematem wiodącym drugiego turnusu będzie edukacja zdrowotna, obywatelska i integracyjna.

      2.Ośrodek Wypoczynkowy „Słowiniec” w Łebie, ul. Nadmorska 19

Łeba, położona niedaleko Słupska i Lęborka jest miejscowością o szczególnych walorach zdrowotnych. Jej mikroklimat przyciąga wielu turystów z całego świata. Łeba otoczona jest z trzech stron wodą, od północy Morzem Bałtyckim, od zachodu jeziorem Łebsko, a od wschodu jeziorem Sarbsko. Pomiędzy jeziorem Łebskim a morzem znajdują się ruchome wydmy, zjawisko niespotykanie rzadkie w Europie. Wydmy ruchome wchodzą w obszar Słowińskiego Parku Narodowego, który uznany został przez UNESCO za światowy rezerwat biosfery.

OW „Słowiniec” znajduje się w malowniczej dzielnicy turystyczno-wypoczynkowej, 80 m od morza. Otoczony jest kompleksem leśnym o pow. 4 ha.

 

Termin I turnusu – 11.07 – 21.07.2019

Tematami wiodącymi będą : zdrowy styl życia i bezpieczeństwo, edukacja ekologiczna i artystyczna.

pobierz kartę

 

Termin II i III turnusu – 21.07 – 31.07.2019

W tym terminie odbędą się 2 turnusy . Jednym z nich będą warsztaty pn. „Inspiracje do działań samorządowych” dla uczniów działających w Samorządzie Uczniowskim. Zajęcia warsztatowe prowadzone będą zgodnie z odrębnym programem uzgodnionym z uczestnikami warsztatów. Tematem wiodącym dla drugiej grupy będą : edukacja zdrowotna, ekologiczna i obywatelska.

pobierz kartę

 

Termin IV i V turnusu – 1.08 – 14.08.2019

W tym terminie odbędą się 2 turnusy : plener plastyczny, dla dzieci i młodzieży plastycznie uzdolnionej i warsztaty samorządowe pn. „Inspiracje do działalności Samorządu Uczniowskiego” dla uczniów działających w Samorządzie Uczniowskim w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Zajęcia programowe obu turnusów odbywać się będą wg. odrębnych ciekawych programów i atrakcyjnych form ich realizacji. Uczestnicy pleneru plastycznego będą mogli doskonalić i rozwijać swój talent plastyczny, a także uczyć się malowania na jedwabiu pod kierunkiem utalentowanej artystki – Pani Anny Ozgi z Łodzi.

pobierz kartę

 

      3. Ośrodek Wczasowy „Trojak” w Rowach koło Ustki, ul. Bałtycka 10

Rowy – niewielka miejscowość letniskowa położona w woj. pomorskim, w powiecie słupskim, w gminie Ustka, na Wybrzeżu Słowińskim. Znajdują się tu duże piaszczyste plaże oraz kąpielisko z czystą wodą idealne do pływania i uprawiania sportów wodnych.

OW „Trojak” zajmuje obszar 2,06 ha. Na jego terenie znajdują się cztery piętrowe pawilony, jadalnia na 150 osób, wiata do zajęć tematycznych, sala dyskotekowa, boisko do piłki nożnej, miejsce do gry w siatkówkę i na ognisko, plac zabaw dla dzieci. W każdym pawilonie znajduje się sala TV-video oraz miejsce do gry w tenisa stołowego.

 

Termin I turnusu – 18.07 – 28.07.2019 [nowy termin]

W tym terminie odbędą się warsztaty samorządowe pn. „Inspiracje do działań samorządowych” dla uczniów działających w Samorządzie Uczniowskim w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Zajęcia edukacyjne będą prowadzone w oparciu o program przygotowany na tego rodzaju warsztaty.

pobierz kartę

 

Termin II turnusu – 16.08 – 26.08.2019

Tematami wiodącymi tego turnusu będą : edukacja zdrowotna i bezpieczeństwo, zdrowy styl życia, zasady zdrowego żywienia.

pobierz karte

 

II Warunki bytowe

Uczestnicy w/w 9 turnusów będą mieli zapewnione:

 • zakwaterowanie w pokojach 2, 3, 4 osobowych i pokojach typu studio z pełnym węzłem sanitarnym
 • smaczne wyżywienie – 5 posiłków dziennie (śniadania i kolacje w formie stołu szwedzkiego, obiady serwowane do stolików plus drugie śniadanie i podwieczorek) oraz wodę do picia bez ograniczeń na terenie Ośrodka.
 • całodobową opiekę medyczną : pielęgniarka – na miejscu, lekarz – na wezwanie telefoniczne
 • całodobową opiekę wspaniałych wychowawców
 • opiekę ratowników WOPR na plaży wydzielonej dla danego Ośrodka
 • salę na zajęcia programowe i warsztaty (językowe, samorządowe)
 • salę na zajęcia plastyczne (dla uczestników pleneru plastycznego w OW „Słowiniec”)
 • salę dyskotekową
 • boiska do siatkówki, koszykówki, piłki nożnej i tenisa
 • stoły do ping ponga
 • miejsce na ognisko/ grilla

III Program

Na wszystkich 9 turnusach zapewniamy bardzo ciekawy i atrakcyjny w formy realizacyjne program dostosowany do wieku i zainteresowań uczestników.

Każdy z turnusów ma inne tematy wiodące na zajęcia warsztatowe. Zajęcia na : obozie językowym w OW „Hutnik”; warsztatach samorządowych w : OW „Hutnik” , OW „Słowiniec” i OW „Trojak”; plenerze plastycznym w OW „Słowiniec” będą realizowane wg. odrębnych programów specjalistycznych.

Wspólne bloki tematyczne programu dla wszystkich turnusów to :

 1. Profilaktyczno-zdrowotny, promocji zdrowia i bezpieczeństwa, nauka pływania, ścieżki zdrowia 
 2. Edukacyjno-wychowawczy (edukacja zdrowotna, ekologiczna, obywatelska, artystyczna, integracyjna)
 3. Kulturalno-rozrywkowy realizowany na świeżym powietrzu i w salach ośrodków
 4. Sportowo-rekreacyjny realizowany na plaży i boiskach ośrodków
 5. Krajoznawczo-turystyczny (2-4 wycieczki autokarowe, rejs statkiem po morzu, kilka wycieczek pieszych i rowerowych)
 6. Samorządowo-integracyjny

IV Kadra pedagogiczno-medyczna

Na wszystkich turnusach zapewniamy wysokokwalifikowaną i doświadczoną kadrę pedagogiczną i medyczną, dbającą o zdrowie i bezpieczeństwo oraz rozwój intelektualny i fizyczny każdego uczestnika. Są to dyrektorzy szkół, pedagodzy szkolni, nauczyciele z długoletnim stażem, edukatorzy, instruktorzy zajęć specjalistycznych, doświadczone pielęgniarki i ratownicy. Dodatkowo w każdym turnusie będzie uczestniczyło 2-4 wolontariuszy. Grupy uczestników są mało liczebne, co gwarantuje nie tylko bardzo dobra opiekę wychowawców nad  nimi, ale także stwarza im możliwość aktywnego uczestnictwa w realizacji ambitnego (zgodnego z zainteresowaniami) programu. Na uroczystym zakończeniu turnusu przygotowanym przez Młodzieżową Radę Turnusu każdy uczestnik otrzymuje dyplom i nagrodę książkową, a zwycięzcy olimpiad, konkursów, quizów, różnych rozgrywek sportowych i innych programowych zajęć otrzymują nagrody rzeczowe. Uczestnicy warsztatów samorządowych otrzymają dodatkowo imienne certyfikaty.

V Transport i ubezpieczenie

Uczestnicy wszystkich turnusów, podobnie jak w poprzednich latach, będą dowiezieni i przywiezieni autokarami, które są do dyspozycji Kierowników turnusów przez cały pobyt dzieci na turnusie. Pozwala to na zorganizowanie większej liczby wycieczek w zależności od warunków pogodowych.

Wszyscy uczestnicy naszych turnusów są ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków. Kadra pedagogiczno-medyczna wszystkich turnusów jest dodatkowo ubezpieczona od odpowiedzialności cywilnej.

VI Warunki uczestnictwa

 • Wypełnienie karty kwalifikacyjnej (umieszczonej na stronie www.ksps.pl) i przesłanie jej w terminie do 15.05.2019 r. na adres KSPS.
  Rodzice dzieci (urodzonych po 1.01.2003) ubezpieczeni w KRUS proszeni są o dołączenie aktualnego Zaświadczenia z miejscowej Placówki Terenowej KRUS stwierdzającego ubezpieczenie w pełnym zakresie co najmniej jednego z rodziców (prawnych opiekunów), gdyż to warunkuje otrzymanie dofinansowania w wysokości 750,00 zł z FSUSR.
 • Wpłacenie zaliczki w tym samym terminie w kwocie 300,00 zł na konto KSPS
  Nr 19 1020 1097 0000 7102 0094 0015.  W sprawie wpłaty pozostałej kwoty
  informacji udziela Biuro KSPS – tel.: 22 622 70 16.

Uwaga :

 • W przypadku zakwalifikowania na nasz turnus 10 uczniów, zatrudniamy z tej szkoły wychowawcę lub instruktora ds. samorządu, muzyki, tańca, plastyki, sportu.

Wszystkie szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel.: 22 622 70 16 lub e-mailem: ksps@wp.pl.

DRODZY  UCZNIOWIE  !

Jeśli chcecie zdrowo i pożytecznie spędzić część swoich wakacji to postarajcie się zasłużyć na zgodę Rodziców na wyjazd na nasze turnusy. Ci, którzy już byli w ubiegłych latach mogą potwierdzić, że warto !

Trzymamy kciuki, aby się udało !!!