Niezwykły VII Piknik Rodzinny połączony z uroczystym otwarciem nowego kompleksu boisk sportowych w Zespole Oświatowym w Pruszynie w dn. 30 września 2018 r.

 

Na VII Piknik Rodzinny w Pruszynie w dn. 30 września 2018 r. przyjechały rodziny nie tylko z okolic Pruszyna, ale także z Siedlec, Chodowa, Strzały, Żelkowa, Mordów i wielu innych miejscowości. Zaszczyciło swoją obecnością także bardzo liczne grono Gości, wśród których m.in. byli : Wicemarszałek Sejmiku Mazowieckiego, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty, Przewodnicząca KSPS, Przewodniczący Rady i Starosta Siedlecki, Rada i Wójt Gminy Siedlce, dyrektorzy szkół z wielu gmin, OSP, przedstawiciele różnych organizacji i instytucji, sponsorzy i wielu innych Przyjaciół wspaniałego Zespołu Oświatowego w Pruszynie nad rzeką Liwiec. Dopisała także pogoda ! Było radośnie, rodzinnie, pożytecznie dla każdego kto uczestniczył w tym niezwykłym Pikniku. Zadbała o to cała społeczność szkolna ZO na czele z Radą Pedagogiczną, Radą Rodziców i Samorządem Uczniowskim. Po wzruszającym występie artystycznym najmłodszych mieszkańców Pruszyna Przedszkolaków oficjalnego otwarcia i powitania wszystkich Gości dokonali Gospodarze Pikniku : Pan Henryk Brodowski – Wójt Gminy Siedlce i Pani Iwona Chacińska – Dyrektor Zespołu Oświatowego w Pruszynie.

Niezwykle ważną częścią Pikniku było uroczyste otwarcie pięknego i nowoczesnego kompleksu

3-ch boisk sportowych, które po ich poświęceniu przez Proboszcza miejscowej Parafii zostały przekazane do użytku społeczności szkolnej i pozaszkolnej Pruszyna.

Zaproszeni Goście przekazali Gospodarzom wiele serdecznych gratulacji, podziękowań, życzeń i sportowych upominków. Zofia Grzebisz-Nowicka z radością i satysfakcją podkreśliła, że jako absolwentka  tej wspaniałej szkoły, podobnie jak uczestniczące w Pikniku dwie siostry Ania i Grażynka są dumne z kolejnej pięknej inwestycji, bo spełnia ona marzenia wielu pokoleń uczniów tej szkoły. Będzie na pewno dobrze wykorzystana dla zdrowia i sprawności fizycznej młodzieży, nauczycieli, rodziców i wszystkich mieszkańców Pruszyna, ale także pozwoli na rozwój różnych dyscyplin sportowych i wyławianie talentów, a może nawet przyszłych Mistrzów Polski.

Do gorących podziękowań, gratulacji i życzeń osiągania dalszych sukcesów we wszystkich dziedzinach życia i działalności społeczności szkolnej i wszystkich rodzin gm. Siedlce dołączyła obraz namalowany przez uczniów przebywających w lipcu br. na turnusie rekreacyjno-wypoczynkowym KSPS w Stegnie obraz z widokiem na piękny Bałtyk dla Pana Wójta Henryka Brodowskiego, a Pani Dyrektor Iwonce Chacińskiej wręczyła piłki do koszykówki, siatkówki i piłki nożnej, w tym także piłki dla kapitanów drużyn rodziców i uczniów rozgrywających mecze w trakcie Pikniku.

Przygotowano dla uczestników Pikniku wiele różnych atrakcji artystycznych, sprawnościowych i kulinarnych. Gorącymi oklaskami były nagradzane występy artystyczne zarówno przedszkolaków i uczniów SP w Pruszynie, jak też Zespołu Junior i innych placówek oświatowo-kulturalnych gm. Siedlce.

Rada Rodziców przygotowała dla uczestników olbrzymi tort i wiele innych smakołyków oraz potraw regionalnych. Było wiele wzruszeń, serdeczności, radości i przyjacielskich pogawędek.

Wielkie brawa i podziękowania dla organizatorów tak pięknego i pożytecznego dla wszystkich Pikniku Rodzinnego !!!