Radosny i pożyteczny dla uczniów wypoczynek wakacyjny połączony z różnymi formami edukacji na siedmiu turnusach i plenerze plastycznym zorganizowanych przez KSPS nad pięknym Bałtykiem w 2017 r.

 

Oto najczęściej powtarzające się opinie i wrażenia dzieci i młodzieży uczestniczących w 2-ch turnusach i plenerze plastycznym w OW „Słowiniec” w Łebie, na turnusach w OWK „Sawa” w Stegnie i turnusie w OW „Geo-Sea” w Dźwirzynie.

 

„Były to niezapomniane wakacje ! Było fantastycznie ! Ogromny program przedstawiony przez Przewodniczącą Zofię Grzebisz-Nowicką na uroczystym otwarciu naszego turnusu okazał się bardzo fajny i ciekawy w realizacji. Nawet poranna gimnastyka była fajna, a wieczorne spacery plażą jeszcze fajniejsze. Mieliśmy fantastycznych kierowników i wychowawców, edukatorów, instruktorów. Wiele nas nauczyli i cały czas dbali o nas ! Nauczyliśmy się tez pływać w morzu. Było bardzo dużo ciekawych warsztatów, olimpiad, konkursów, quizów, rozgrywek sportowych i różnych zabaw. Nie było więc nudy ! Zdobyliśmy wiele nagród, książek, dyplomów.  Warto było się starać ! Będzie się czym pochwalić rodzicom, koleżankom i kolegom. 

 

Fantastyczny był plener plastyczny (chwalili się jego uczestnicy) prowadzony przez naszą kochaną Panią Anię Ozgę ! Nauczyliśmy się malowania nawet na delikatnym jedwabiu. Zawieziemy swoje prace kochanym Mamom. Chyba będzie im trudno uwierzyć, że to sami (oczywiście dzięki Pani Ani) namalowaliśmy ! Pani Karolinka i Jula nauczyły nas robić piękne bransoletki, naszyjniki, broszki z koralików i różnych innych materiałów. Jesteśmy im wszystkim .bardzo wdzięczni !!! Można było to wszystko podziwiać na wystawie zorganizowanej na uroczystym zakończeniu turnusu z udziałem zaproszonych gości. 

Z radością chwalili się też uczestnicy turnusów Stegnie i Dźwirzynie czego nauczyli się i co widzieli, jak realizowali program na swoich turnusach. Część swoich osiągnięć zaprezentowali na uroczystych ich zakończeniach. Było wiele gratulacji, nagród, dyplomów, wzruszeń, radości, satysfakcji i nieustających braw !

Bardzo interesujące były wycieczki piesze, autokarem, statkiem, a w Parku Rozrywki nawet gokardami. Zobaczyliśmy wiele ciekawych zabytków, muzeów, kościołów, miast. Poznaliśmy wiele ciekawych ludzi tam żyjących. Poznaliśmy historię tej części naszego kraju ! Było to wszystko bardzo interesujące. Zachwyciło nas Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot) (chwalili się uczestnicy turnusów w Łebie i Stegnie). Zwiedziliśmy najciekawsze zabytki i różne obiekty w tych miastach. Wielkie wrażenie zrobiło na nas Muzeum II Wojny Światowej, Centrum Nauki Experyment, Westerplatte, okręt „Błyskawica”, żaglowiec „Dar Pomorza”, porty, a także Oceanarium. Wiele radości i niezapomnianych wrażeń dostarczyło nam korzystanie z atrakcji Parku Wodnego w Sopocie. Mogliśmy kupić także pamiątki na najstarszym w Polsce Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku. Było fajnie !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uczestnicy turnusu w Stegnie z zachwytem opowiadali o wycieczkach do Malborka, Elbląga, Fromborka, Sztutowa, Kątów Rybackich, a uczestnicy turnusu w Dźwirzynie – o przeprawie promem na wyspę Uznam, zwiedzanie zabytków w Świnoujściu, Muzeum Obrony Wybrzeża (Fortu Geharda), Międzyzdrojów, Wolińskiego Parku Narodowego, Trzęsacza, Kołobrzegu. Warto było to wszystko zobaczyć i tak dużo dowiedzieć od przewodników i wychowawców ! Będzie co opowiadać tym, którzy tego nie widzieli i nie słyszeli !

Uczestnicy turnusów w Łebie chwalili się swoimi przeżyciami ze spotkania z wydmami ruchomymi, przejścia ścieżką ekologiczno-przyrodniczą i uczestniczenia w lekcji muzealnej w Rąbce w Słowińskim Parku Narodowym. Podziwiali także wiedzę Pani Kasi, która prowadziła zajęcia edukacyjne.

Cieszymy się (podkreślali uczestnicy wszystkich turnusów) , że poznaliśmy wiele nowych koleżanek i kolegów. Zaprzyjaźniliśmy się z nimi tak, że ciężko było się rozstawać bez płaczu. Dobrze, że mamy dużo zdjęć. Będą nam przypominały te piękne chwile spędzone  razem !!! Szkoda, że turnus trwał tylko 14 dni ! Już tęsknimy za następnymi tego rodzaju fantastycznymi turnusami !!!

Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy być na tak fajnych wakacjach !!! Bardzo dziękujemy !”

 

 

 

 

 

 

Zdjęcie „Stegna7”

Cieszymy się, że udało się nam zorganizować kolejną edycję naszego cyklicznego programu edukacyjno-wychowawczego pn. „Pomoc rodzinie i szkole w zorganizowaniu wypoczynku (zimowego i letniego) dla uczniów różnych typów szkół połączonego z różnymi formami edukacji”.

Dziękujemy wszystkim osobom fizycznym i prawnym, które nam w tym pomogły ! Serdeczne słowa uznania i podziękowania składamy wspaniałym kierownikom, wychowawcom, edukatorom, instruktorom, pielęgniarkom, ratownikom i wszystkim dzieciom i młodzieży za aktywny i twórczy udział w zrealizowaniu niezwykle ambitnego programu na plenerze plastycznym i wszystkich 7 turnusach. Dziękujemy także rodzicom uczestników naszych turnusów, kierownikom i kadrze Ośrodków Wypoczynkowych, przewoźnikom dzieci na turnusy i wycieczki i wszystkim innym osobom, które nam pomogły w tym przedsięwzięciu.

Niech radość dzieci i satysfakcja dla nas będą nagrodą za włożony wysiłek w jego wykonanie.