inicjatywa pn. „Mistrzostwa w Szybkim Czytaniu” w Szkole Podstawowej nr 182

lodz4

Wspólnie zrealizowana inicjatywa pn.

„Mistrzostwa w Szybkim Czytaniu”

w Szkole Podstawowej nr 182

im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki”w Łodzi

należącej do Klubu Przodujących Szkół KSPS

 

lodz1

 

lodz2

 

Była to już 11 marca 2016 r. XIII edycja tych bardzo pożytecznych i interesujących „Mistrzostw w Szybkim Czytaniu”. Gospodarzem i głównym organizatorem, podobnie jak w poprzednich latach, była wspaniała Szkoła Podstawowa Nr 182 w Łodzi. Podstawowym celem tego przedsięwzięcia jest krzewienie wśród uczniów szkół podstawowych idei czytania. Pokazanie im, że jeśli szybciej i ze zrozumieniem będą czytać, to lepiej i w krótszym czasie mogą się uczyć. Na Mistrzostwa zgłosiło się 35 szkół podstawowych z Łodzi i województwa łódzkiego, np.: z Rudy Bugaj, Starych Skoszew, Lipin. W sumie współzawodniczyło o zwycięstwo 93 uczniów. Tak, jak w latach ubiegłych, tak i teraz dzieci czytały teksty poświęcone miastu Łodzi. Mottem przewodnim były łódzkie fabryki. W czasie tegorocznej edycji padł rekord w szybkim czytaniu – Mateusz Dzieniecki, uczeń kl. VI SP 83 w Łodzi – osiągnął wspaniały wynik 1398 słów na minutę! Wielkie gratulacje !

 

Tegoroczne Mistrzostwa odbywały się pod Patronatem Pana Zbigniewa Rau, Wojewody Łódzkiego, Pani Hanny Zdanowskiej – Prezydent Miasta Łodzi, zaś współorganizatorami były Krajowe i Łódzkie Stowarzyszenia Pomocy Szkole. Sponsorzy ufundowali dla zwycięzców wspaniałe nagrody. Np. czytniki e-booków (ufundowały Krajowe i Łódzkie Stowarzyszenia Pomocy Szkole), plecaki, karty do Empiku, gry planszowe, słuchawki, kupony zniżkowe na naukę języka obcego oraz wiele innych ciekawych nagród.

Wszyscy uczestnicy konkursu i ich nauczyciele otrzymali dyplomy.

Było to kolejne wspaniałe przedsięwzięcie edukacyjno-wychowawcze, które godne jest upowszechnienia w innych regionach kraju. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy Pani Iwonie Sosnowskiej – Dyrektor SP Nr 182 i Zespołowi Organizacyjnemu Mistrzostw pracującemu pod kierownictwem Pani Joanny Bartczak za włożony wysiłek w zrealizowanie tak pożytecznego przedsięwzięcia !!!

Życzymy wszystkim uczestnikom Mistrzostw i ich realizatorom dalszych sukcesów, zdrowia, radości i wszelkiej pomyślności.

Do zobaczenia na XIV Mistrzostwach !!!

 

lodz3

 

lodz4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *