* Piękna Gala Bożonarodzeniowa w Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Przasnyszu

12

3

XXIV edycję programu edukacyjno-wychowawczego KSPS z cyklu „Tradycje i obrzędy polskie – Boże Narodzenie” podsumowano w dniu 16 grudnia 2015 r. na Gali w Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Przasnyszu. Zorganizowano ją wspólnie ze Stowarzyszeniem Pomocy Szkole w Ostrołęce i Gimnazjum im. Noblistów Polskich, które od 12 lat działa w Klubie Przodujących Szkół.

Była to przepiękna uroczystość. Uczestniczyło w niej ok. 450 osób, wśród których były delegacje nauczycieli i uczniów wszystkich szkół klubowych byłego woj. ostrołęckiego i szkół m. Przasnysza, miejscowe władze samorządowe i oświatowe na czele z radnymi miasta i powiatu oraz Burmistrzem i Starostą; liczna grupa działaczy Stowarzyszenia Pomocy Szkole w Ostrołęce na czele z Przewodniczącą Marianną Woźniak; sponsorzy i Przyjaciele naszych Stowarzyszeń i szkół klubowych oraz przedstawiciele wielu organizacji związkowych i pozarządowych.

10

8

Po otwarciu Gali przez Pana Grzegorza Grabowskiego – znakomitego dyrektora tego Gimnazjum Pani Marianna Woźniak – Przewodnicząca Stowarzyszenia Pomocy Szkole w Ostrołęce zaprezentowała 34 wspaniałych uczniów szkół klubowych, którym Kapituła pod przewodnictwem Pana Grzegorza Oracza – członka Rady Klubu Przodujących Szkół KSPS przyznała stypendia. Jedno z nich ufundowało, tradycyjnie już, KSPS.

 

2

9

W imieniu władz samorządowych gratulacje, podziękowania i życzenia złożył Pan Waldemar Trochimiuk, Burmistrz Przasnysza, a w imieniu działaczy Krajowego i Regionalnych Stowarzyszeń Pomocy Szkole, Zofia Grzebisz-Nowicka, Przewodnicząca KSPS, która podkreśliła także trafność doboru miejsca na tegoroczną Galę Bożonarodzeniową, cele tego programu i jego najważniejsze wartości edukacyjno-wychowawcze.

Piękną oprawę artystyczną Gali zapewniła utalentowana młodzież z Gimnazjum i aktor Krzysztof Kalczyński z Warszawy. Pan Krzysztof Kalczyński przedstawił piękny wiersz okolicznościowy oraz poinformował, że wraz z kilkoma znanymi aktorami scen warszawskich utworzyli grupę teatralną, która wystawia sztuki dla młodzieży. Aktualnie spektakl teatralny pt. „Życie jest diabła warte jeżeli … ?” poświęcony jest życiu i twórczości Władysława Broniewskiego . Oglądający go dotychczas młodzi i starsi widzowie byli zachwyceni tym spektaklem. „Możemy go zaprezentować także młodzieży Przasnysza, jeśli będzie takie życzenie” – powiedział reżyser tego spektaklu, Krzysztof Kalczyński. Uczestnicy Gali przyjęli tę ofertę burzliwymi oklaskami.

 

11

WIERSZ

Podobnie, jak w latach poprzednich, odbyły się pod kierunkiem florystów i plastyków warsztaty dla uczniów i konkursy na najpiękniejsze : stroiki świąteczne, ozdoby choinkowe, kartki świąteczne i dekoracje stołów wigilijnych. Można było je podziwiać na wystawie, która towarzyszyła Gali.

6

Na zakończenie Przewodnicząca KSPS serdecznie podziękowała gospodarzom Gali, nauczycielom, uczniom i rodzicom, wręczyła im upominki książkowe i paczkę książek dla biblioteki szkolnej, a ok. 100-osobowej grupie młodych artystów przekazała kosz słodyczy.

Życzyła także wszystkim uczestnikom Gali i ich rodzinom zdrowych, radosnych, pełnych miłości i ciepła rodzinnego Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2016.

 

1

Po tradycyjnym podzieleniu się opłatkiem odbyła się w serdecznej, przyjacielskiej atmosferze biesiada wigilijna. Było wiele wzruszeń, radości, wspomnień i refleksji …

Dziękujemy raz jeszcze za wszystko dobro i niezapomniane przeżycia !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *