Apel w sprawie wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca 2024

Kochani Uczniowie, Drodzy Nauczyciele, Szanowni Rodzice

9 czerwca odbędą się niezwykle ważne dla przyszłości Polski i Europy wybory do Parlamentu Europejskiego. Wiele osób może uznać, że nie jest to ważne głosowanie, bo dotyczy spraw dalekich, odbywających się aż w Brukseli. Zarząd Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole zwraca się z prośbą, byśmy wszyscy wzięli udział w głosowaniu i zdecydowali, w jakim kierunku ma podążać Europa razem z coraz silniejszą Polską.

Od 2004 r. jesteśmy częścią wielkiej Wspólnoty Europejskiej. Od tego czasu w Polsce wiele się zmieniło – wybudowane zostały autostrady, unowocześniono placówki oświaty, kultury, zdrowia

i inne ważne obiekty użyteczności publicznej. Możemy poruszać się po Europie bez czekania w kolejce na granicy, zwiedzać państwa, poznawać inne kultury. Również polskie szkoły otrzymały wiele możliwości. Są programy wymiany studentów i uczniów, nowoczesne metody nauczania, ciekawe projekty edukacyjne, w których uczestniczą także szkoły należące do naszego Klubu Przodujących Szkół i szkoły współpracujące z nami od wielu lat. Zorganizowaliśmy razem 21 „Letnich szkół edukacji europejskiej, w tym językowej”, 38 plenerów plastycznych, co roku zimą i latem organizujemy dla kilkuset uczniów różnych typów szkół po kilkanaście turnusów rekreacyjno-wypoczynkowych połączonych z różnymi formami edukacji, w tym integracji europejskiej. Chcemy to czynić nadal, bo zwiększa to szanse edukacyjne i życiowe młodego pokolenia Polek i Polaków.

W niedzielnych wyborach zdecydujemy, jakiej chcemy Europy – czy rozwijającej się i pogłębiającej współpracę między państwami, czy skłóconej, okrojonej i niedecyzyjnej. Dlatego apelujemy o to, by każdy z nas wziął w nich udział i zdecydował, w jakiej rzeczywistości chce żyć po 9 czerwca 2024 r.

Musimy pamiętać, że Polska nie będzie bezpieczna bez silnej i bezpiecznej Europy. Nie będzie innowacyjna bez współpracy z instytucjami z innych państw. Nie będzie otwarta bez współpracy z innymi krajami. Dlatego apelujemy z całego serca – 9 czerwca pójdźmy do wyborów i zagłosujmy !

Za Zarząd KSPS

Przewodnicząca

Zofia Grzebisz-Nowicka