ZAPRASZAMY W PIĘKNE TATRY i BESKIDY

zima2014

Zbliżają się ferie zimowe, czas podjąć decyzję, gdzie je spędzić

zdrowo, pożytecznie i wesoło !!!

ZAPRASZAMY W PIĘKNE TATRY i BESKIDY

na aktywny wypoczynek połączony z nauką jazdy na nartach i łyżwach oraz mnóstwem atrakcji na turnusach rekreacyjno-wypoczynkowych (zimowiskach) organizowanych przez KSPS dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Podobnie, jak w poprzednich latach, lokalizujemy nasze turnusy w dobrych ośrodkach wypoczynkowych i w malowniczo położonych miejscowościach.

Są to :

1. Pokoje Gościnne „U Zofii 1” w Zakopanem, ul. Oberconiówka 36

Turnus trwał będzie od 12.01 do 20.01.2020 r.

Karta kwalifikacyjna Zakopane (nowy termin 12.01-21.01)

Zakopane to miasto w południowej Polsce, w województwie małopolskim, siedziba powiatu tatrzańskiego. Największa miejscowość w bezpośrednim otoczeniu Tatr, duży ośrodek sportów zimowych, potocznie nazywany zimową stolicą Polski. W jego granicach administracyjnych znajduje się znaczna część Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Pokoje Gościnne „U Zofii 1” położone są we wschodniej części miasta, dzielnicy zwanej Olcza. Główną atrakcją turystyczną okolicy jest kościół Matki Boskiej Cudownego Medalika. Olcza jest świetnym punktem widokowym na Zakopane, Giewont i Gubałówkę.

2. Kompleks Wczasowo-Wypoczynkowy „U Góralki” w Murzasichlu, ul. Sądelska 93 A

Turnus trwał będzie od 25.01 do 3.02.2020 r.

Karta kwalifikacyjna Murzasichle

Murzasichle to  niezwykle urokliwa miejscowość. To co ją wyróżnia na Podhalu, to bogactwo tradycji, różnorodność atrakcji turystycznych, stoki narciarskie o zróżnicowanym stopniu trudności, niesamowite panoramy Tatr oraz góralska gościnność mieszkańców.

Dom Wypoczynkowy „U Góralki” znajduje się  na wysokości około 1000 m n.p.m.; to budynek drewniany, położony w centrum Murzasichle, oddalony od głównej drogi ok 50 m co sprzyja spokojnemu wypoczynkowi. Przystosowany dla grup zorganizowanych. Teren ośrodka jest ogrodzony, monitorowany całą dobę.

3. Ośrodek Wypoczynkowy „Diablak” w Zawoi, Zawoja 1475

Turnus trwał będzie od 8.02 do 17.02.2020 r.

Karta kwalifikacyjna Zawoja

Zawoja to wieś w Polsce, położona na południu kraju przy granicy ze Słowacją w województwie małopolskim, w powiecie suskim, w gminie Zawoja.

Jest to najdłuższa w Polsce wieś, ciągnąca się na długości 10 km, nad rzekami: Skawica, Jaworzyna i Mosorczyk.  Zawoja położona jest w regionie Podhala, u stóp Babiej Góry, na stokach pasm górskich zaliczanych do dwóch regionów geograficznych: do Beskidu Żywieckiego (Pasmo Babiogórskie) i Beskidu Makowskiego (Pasmo Przedbabiogórskie czyli Jałowieckie).Babia Góra zwana też Diablakiem to najwyższy szczyt w całych Beskidach o wysokości 1725 m. npm.

Ośrodek Wypoczynkowy „Diablak” położony jest w malowniczej części Zawoi na skrzyżowaniu szlaków turystycznych Pasm Babiej Góry, Pasma Policy i Pasma Jałowieckiego, niedaleko od wyciągów narciarskich. Obiekt został wzniesiony na początku XX wieku w stylu typowym dla obiektów hotelowych z tamtego okresu. Miejsce to związane jest z historią, tradycją i kulturą babiogórskiej turystyki. Od czasów przedwojennych do obecnych odbywały się w nim najważniejsze imprezy kulturalne Zawoi. Ośrodek posiada 1,5 ha park rekreacyjno-wypoczynkowy z duktami spacerowymi, ławeczkami, placem zabaw i miejscem na ognisko.

ZAPEWNIANY NA KAŻDYM TURNUSIE :

 1. Bardzo dobrą opiekę medyczną i bezpieczeństwo.
 2. Ubezpieczenie każdego uczestnika turnusu.
 3. Doświadczoną kadrę pedagogów i instruktorów dbającą o zdrowie i bezpieczeństwo oraz rozwój intelektualny i fizyczny każdego uczestnika.
 4. Dobre warunki bytowe, pokoje 2-4 osobowe z pełnymi węzłami sanitarnymi, smaczne domowe wyżywienie /5 posiłków/.
 5. Atrakcyjny program prozdrowotny, sportowo-rekreacyjny, edukacyjno-kulturalny i krajoznawczo-turystyczny realizowany w ciekawych formach oraz dostosowany do wieku i zainteresowań dzieci i młodzieży.
 6. Naukę jazdy na nartach i łyżwach pod kierunkiem instruktorów.
 7. Możliwość rozwijania swoich zainteresowań, pasji i pogłębiania wiedzy poprzez uczestnictwo w warsztatach, olimpiadach, konkursach.
 8. Naukę spędzania wolnego czasu na takie sposoby, które są korzystne dla rozwoju intelektualnego i fizycznego (bez uczestnictwa komputera).
 9. Gry i zabawy edukacyjne.
 10. Wybór Młodzieżowej Rady Turnusu, Miss i Mistera Turnusu, najsympatyczniejszego uczestnika wypoczynku  itp.
 11. Rozgrywki i turnieje rekreacyjno-sportowe : gry i zabawy na śniegu oraz tenis stołowy, gry planszowe i inne na terenie ośrodka.
 12. Zabawy integracyjne, dyskoteki
 13. Ognisko z pieczeniem kiełbasek i śpiewaniem piosenek.
 14. Kulig góralski.
 15. Ciekawe wycieczki piesze i autokarowe z przewodnikami do najciekawszych miejsc, zabytków, unikatowych parków krajobrazowych.
 16. Nagrody książkowe i inne rzeczowe dla laureatów różnych konkursów, olimpiad i zwycięskich drużyn w zajęciach sportowych oraz nagrody książkowe i dyplomy dla wszystkich uczestników za aktywny udział w realizacji programu.
 17. Przewóz autokarem na turnus i z turnusu z uzgodnionych wcześniej z rodzicami miejsc zbiórki.

Warunki uczestnictwa :

 • Wypełnienie karty kwalifikacyjnej (umieszczonej na stronie www.ksps.pl) i przesłanie jej w terminie do 3.01.2020 r. na adres KSPS.

Rodzice dzieci (urodzonych od dnia 01.01.2004) ubezpieczeni w KRUS proszeni są o dołączenie Zaświadczenia z miejscowej Placówki Terenowej KRUS stwierdzającego ubezpieczenie w KRUS jednego z rodziców w pełnym zakresie.

 • Wpłacenie zaliczki w tym samym terminie w kwocie 250,00 zł na konto KSPS

Nr 19 1020 1097 0000 7102 0094 0015, a pozostałej kwoty w terminie do

14 dni przed rozpoczęciem turnusu, którego chce być dziecko uczestnikiem.

Uwaga :

 • W przypadku zakwalifikowania na nasz turnus 10 uczniów, zatrudniamy z tej szkoły wychowawcę lub instruktora ds. muzyki, tańca, plastyki, sportu.
 • Wszystkie szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel.: 22 622 70 15/16 lub e-mailem : ksps@wp.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !