Konferencja pn. „Żyj zdrowo” dla nauczycieli placówek oświatowych w Kamiennej Górze

16

21

7

Była to bardzo interesująca i pożyteczna Konferencja zorganizowana w ramach naszego Programu „Żyj zdrowo” wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Kamiennej Górze.

 

Przybyli na nią dyrektorzy i desygnowani przez nich nauczyciele z przedszkoli i szkół (podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) funkcjonujących w powiecie kamiennogórskim. Nie zabrakło też władz samorządowych i oświatowych miasta i powiatu Kamienna Góra na czele z Panią Małgorzatą Krzyszkowską – Wicestarostą i Panem Jarosławem Gęborysem – Starostą Kamiennogórskim. Przybyli również wszyscy wykładowcy z Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole, Instytutu Żywności i Żywienia z Warszawy Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego z Wrocławia oraz Pan Michał Murawski Dyrektor ds. HoReCa z Bakomy i Pan Waldemar Motyka – Sekretarz Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole.

Otwarcia Konferencji dokonał Pan Jarosław Gęborys – Starosta Kamiennogórski. Cele i propozycje działań na rzecz poprawy stanu zdrowia dzieci i młodzieży, konieczności zapobiegania nadwadze i otyłości, których skutkiem są niestety różne choroby (cukrzyca typu 2, nadciśnienie tętnicze i wiele innych), szybszego wdrażania zasad zdrowego żywienia, kształtowania nawyków i prozdrowotnych postaw przedszkolaków i uczniów przedstawiła Przewodnicząca KSPS – Zofia Grzebisz-Nowicka.

 

2

16

Wykład i prezentację multimedialną na tematy : „Zdrowy styl życia” , „Znaczenie mleka i produktów mlecznych w diecie dzieci i młodzieży”, „Wyniki badań naukowych spożywanych tłuszczów” przedstawiła Pani dr n. med. Lucyna Pachocka – dietetyk, pracownik naukowy Instytutu Żywności i Żywienia, kierownik Ogólnopolskiego Centrum Dietetyki.

14

Przedstawiciele OT ARR we Wrocławiu przedstawili ciekawą informację o realizacji administrowanych przez Agencję Rynku Rolnego dwóch programów pn. „Szklanka mleka” i :Owoce i warzywa w szkole”.

 

30

Pytania i dyskusja potwierdziły zasadność zorganizowania tej konferencji. Wszyscy jej uczestnicy otrzymali dla swoich placówek oświatowo-wychowawczych po 100 – 150 egz. zestawów materiałów edukacyjnych na tematy będące przedmiotem Konferencji oraz „Stanowisko Zespołu Ekspertów dot. zapobiegania niedoborom wapnia w diecie Polaków oraz roli produktów mlecznych, w tym jogurtu w zdrowym żywieniu”. Mieli także możliwość zdegustowania galanterii mlecznej produkowanej przez Bakomę.

Pan Dyrektor Michał Murawski przedstawił też ofertę dalszej współpracy Bakomy z przedszkolami i szkołami, których nauczyciele uczestniczyli w Konferencji , w zakresie bezpłatnego i bez marży dowożenia zamawianych prze te placówki zdrowych , smacznych i spełniających wszystkie normy żywieniowe artykułów wybranych z szerokiej oferty galanterii mlecznej produkowanej przez firmę Bakoma.

 

10

Konferencji towarzyszyła serdeczna, wręcz przyjacielska atmosfera inspirująca do poznawania i wdrażania zasad zdrowego żywienia dzieci i młodzieży.

Serdecznie życzymy sukcesów i radości z ich osiągnięcia !!!

 

33

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *