Inicjatywa godna upowszechnienia

DSCF3119

Święto Zdrowia w Szkole Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Stróżewie –

szkole należącej do Klubu Przodujących Szkół KSPS

 

DSCF3108

 

DSCF3120

 

DSCF3122

 

 

Dzień 12 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Stróżewie był Świętem Zdrowia zorganizowanym w Miesiącu Kultury Zdrowotnej i w ramach Programu KSPS pn. „Żyj zdrowo”. Cała szkoła pachniała chlebem, serkami, nowalijkami, owocami i wiosennymi kwiatami. Społeczność szkolna na czele z Panią Dyrektor Ewą Dylewską i koordynatorką ds. promocji zdrowia w szkole Panią Haliną Ciarką uczciła to Święto sporządzaniem zdrowych kanapek, sałatek i napojów z ekologicznych produktów.

Pod kierunkiem Pani Agnieszki Łyszkiewicz z firmy Sebex wyciskano soki z różnych owoców i warzyw, robiono zdrowe kanapki udekorowane nowalijkami, uczono się sporządzać smaczne posiłki dla maluszków i starszaków. Wszystko było zdrowe, bardzo smaczne i jak się okazało nie takie trudne do zrobienia własnoręcznie.

Pani Aleksandra Januszewska dietetyczka z Naturhouse z Płońska przedstawiła w prezentacji multimedialnej podstawowe zasady zdrowego żywienia dzieci i młodzieży.

 

DSCF3100

 

DSCF3111

 

DSCF3123

 

DSCF3130

 

DSCF3137

 

Pani Przewodnicząca KSPS – Zofia Grzebisz-Nowicka pogratulowała wspaniałej inicjatywy całej społeczności szkolnej, kadrze pedagogicznej, uczniom i rodzicom za poznawanie i wdrażanie zasad zdrowego żywienia, a tym samym zapobieganie różnym schorzeniom (cukrzycy, nadciśnieniu tętniczemu i innym) za troskę o wszechstronny rozwój uczniów, za integrowanie społeczności szkolnej wokół ważnych celów edukacyjnych, zdrowotnych, społecznych i innych służących dobru dzieci i młodzieży oraz środowisku lokalnemu.

Poinformowała także o realizowanych przez KSPS wspólnie ze szkołami klubowymi dwóch cyklicznych Programach „Żyj zdrowo” i „Pomoc rodzicom w zorganizowaniu wypoczynku wakacyjnego połączonego z różnymi formami edukacji”. Zaprosiła uczniów na atrakcyjny wypoczynek w tegoroczne wakacje na turnus rekreacyjno-wypoczynkowy w OW „Słowiniec” w Łebie.

W imieniu KSPS przekazała ciekawe wydawnictwa naukowe Pani Dyrektor – Ewie Dylewskiej; Pani koordynatorce ds. promocji zdrowia w szkole – Halinie Ciarce i Pani koordynatorce ds. bezpieczeństwa w szkole oraz organizowania wypoczynku zimowego i letniego dla uczniów – Magdalenie Szybińskiej, a dla uczniów ponad 60 różnego rodzaju drobnych upominków na nagrody za działalność prozdrowotną.

Było to bardzo ciekawe i pożyteczne przedsięwzięcie .

 

Gratulujemy !!!

 

 

DSCF3119