ZAPRASZAMY W PIĘKNE TATRY i BESKIDY 2023 (Karty do pobrania)

na aktywny wypoczynek połączony z ciekawymi i pożytecznymi atrakcjami na turnusach rekreacyjno-wypoczynkowych (zimowiskach) organizowanych przez KSPS dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w okresie ferii zimowych 2023

 

Wypoczynek zimowy dla dzieci rolników w 2023 roku został dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 900,00 zł na każdego uczestnika.

 

Podobnie, jak w poprzednich latach, lokalizujemy nasze turnusy w dobrych ośrodkach wypoczynkowych i w malowniczo położonych miejscowościach.

Ośrodek Wypoczynkowy „Willa Promienna” w Rabce-Zdroju
34-700 Rabka-Zdrój, ul. Zaryte 152
www.willapromienna.pl

Termin : 21.01 – 28.01.2023

Karta kwalifikacyjna Rabka-Zdrój 21.01-28.01

 

 

Rabka-Zdrój to jedna z najbardziej znanych miejscowości wypoczynkowo- uzdrowiskowych w Polsce, posiadająca specyficzny mikroklimat. Miejscowość położona jest w przepięknej dolinie, pomiędzy pasmami Gorców  i Beskidu Wyspowego, co sprawia, że jest to idealne miejsce do aktywnego wypoczynku. Od 1996 roku Rabka jest „Miastem Dzieci Świata”. Najmłodsi mogą liczyć tu na mnóstwo atrakcji, które oferuje m.in : Rodzinny Park Rozrywki „Rabkoland”, Skansen Taboru Kolejowego, Państwowy Teatr Lalek „Rabcio”, Park Zdrojowy z placem zabaw dla dzieci, zimą cztery wyciągi narciarskie, tor saneczkowy i lodowisko oraz jedyne na świecie Muzeum Orderu Uśmiechu.

„Willa Promienna” to ośrodek wypoczynkowy położony w górach, gdzie przepiękna sceneria przeplata się z ciszą, spokojem i oddaleniem od miejskiego zgiełku. Pensjonat w Rabce – Zdrój, stanowi swoistą ostoję, dla tych którzy pragną obcować z naturą, a także tych, którzy szukają prawdziwej górskiej przygody.

 

Pokoje Gościnne „Helena” w Białym Dunajcu
34-425 Biały Dunajec, ul. Jana Pawła II 297A

Termin: 4.02 – 11.02.2023

Karta kwalifikacyjna Biały Dunajec 4.02-11.02

 

 

Biały Dunajec to wieś podhalańska położona w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim, na wysokości 660–950 m n.p.m. Przez miejscowość przepływa górska rzeka o tej samej nazwie. Znajduje się tu jedno z ujęć wód termalnych o wyjątkowo wysokiej w skali Polski temperaturze.

Pensjonat „Helena” położony jest w zacisznym miejscu, w malowniczej okolicy. Zimą jest doskonałą bazą do nauki jazdy na nartach, gdyż w pobliżu znajdują się duże kompleksy narciarskie.

W Ośrodku znajdują się pokoje 3-5 osobowe z łazienkami oraz z pięknymi widokami na panoramę Tatr.

Ośrodek Wypoczynkowy „Diablak” w Zawoi
34-222 Zawoja 1475
www.zawojadiablak.pl

Terminy :

11.02 – 18.02.2023

Karta kwalifikacyjna Diablak Zawoja 11.02-18.02

19.02 – 26.02.2023

Karta kwalifikacyjna Diablak Zawoja 19.02-26.02

Zawoja to wieś w Polsce, położona na południu kraju przy granicy ze Słowacją w województwie małopolskim, w powiecie suskim, w gminie Zawoja. 

Jest to najdłuższa w Polsce wieś, ciągnąca się na długości 10 km, nad rzekami: Skawica, Jaworzyna i Mosorczyk. Zawoja położona jest w regionie Podhala, u stóp Babiej Góry, na stokach pasm górskich zaliczanych do dwóch regionów geograficznych: do Beskidu Żywieckiego (Pasmo Babiogórskie) i Beskidu Makowskiego (Pasmo Przedbabiogórskie czyli Jałowieckie).Babia Góra zwana też Diablakiem to najwyższy szczyt w całych Beskidach o wysokości 1725 m. npm.

Ośrodek Wypoczynkowy „Diablak” położony jest w malowniczej części Zawoi na skrzyżowaniu szlaków turystycznych Pasm Babiej Góry, Pasma Policy i Pasma Jałowieckiego, niedaleko od wyciągów narciarskich. Obiekt został wzniesiony na początku XX wieku w stylu typowym dla obiektów hotelowych z tamtego okresu. Miejsce to związane jest z historią, tradycją i kulturą babiogórskiej turystyki. Od czasów przedwojennych do obecnych odbywały się w nim najważniejsze imprezy kulturalne Zawoi. Ośrodek posiada 1,5 ha park rekreacyjno-wypoczynkowy z duktami spacerowymi, ławeczkami, placem zabaw i miejscem na ognisko.

ZAPEWNIANY NA KAŻDYM TURNUSIE 

1. Bardzo dobrą opiekę medyczną i bezpieczeństwo zdrowotne.

2. Ubezpieczenie każdego uczestnika turnusu.

3. Doświadczoną, wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogów i instruktorów dbającą o zdrowie i bezpieczeństwo oraz rozwój intelektualny i fizyczny każdego uczestnika.

4. Dobre warunki bytowe, pokoje 3-4 osobowe z pełnymi węzłami sanitarnymi, smaczne domowe wyżywienie /5 posiłków/.

5. Atrakcyjny program prozdrowotny, sportowo-rekreacyjny, edukacyjno-kulturalny i krajoznawczo-turystyczny realizowany w ciekawych formach oraz dostosowany do wieku i zainteresowań dzieci i młodzieży.

6. Naukę jazdy na nartach pod kierunkiem instruktorów.

7. Możliwość rozwijania swoich zainteresowań, pasji i pogłębiania wiedzy poprzez uczestnictwo w warsztatach, olimpiadach, konkursach, quizach, rozgrywkach sportowych.

8. Naukę spędzania wolnego czasu na takie sposoby, które są korzystne dla rozwoju intelektualnego i fizycznego (bez uczestnictwa komputera).

9. Wybór Młodzieżowej Rady Turnusu, Miss i Mistera Turnusu, najmilszej koleżanki i najsympatyczniejszego kolegi itp.

10. Rozgrywki i turnieje rekreacyjno-sportowe : gry i zabawy na śniegu oraz tenis stołowy i inne na terenie ośrodka.

11. Zabawy integracyjne, dyskoteki

12. Ognisko z pieczeniem kiełbasek i śpiewaniem piosenek.

13. Ciekawe wycieczki piesze i autokarowe z przewodnikami do najciekawszych miejsc, zabytków, unikatowych parków krajobrazowych.

14. Nagrody książkowe i inne rzeczowe oraz dyplomy dla laureatów różnych konkursów, olimpiad i zwycięskich drużyn w zajęciach sportowych.

15. Przewóz autokarem na turnus i z turnusu z uzgodnionych wcześniej z rodzicami miejsc zbiórki uczestników danego turnusu.

Warunki uczestnictwa :

  • Wypełnienie karty kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku (umieszczonej na stronie www.ksps.pl) i przesłanie jej w formie papierowej w terminie do 10.01.2023 r. na adres KSPS  : 00-061 Warszawa, ul. Marszałkowska 140.

Rodzice dzieci do lat 16 (urodzonych po 1.01.2007 r.)  ubezpieczeni w KRUS proszeni są o dosłanie w terminie 14 dni przed rozpoczęciem danego turnusu  zaświadczenia z miejscowej Placówki Terenowej KRUS stwierdzającego ubezpieczenie w KRUS w pełnym zakresie przynajmniej przez jednego z rodziców. Zaświadczenie należy przedstawić w oryginale.

  • Wpłacenie zaliczki w terminie do 10.01.2023 w kwocie 500 zł  na konto KSPS

Nr 19 1020 1097 0000 7102 0094 0015.

Pozostałą kwotę należy wpłacić w terminie do 10 dni przed rozpoczęciem danego turnusu.

Nie wpłacenie pełnej kwoty za pobyt dziecka na zimowisku przed rozpoczęciem danego turnusu będzie skutkowało nie zakwalifikowaniem dziecka na wyjazd !

Uwaga :

W przypadku zakwalifikowania na nasz turnus 10 uczniów, zatrudniamy z tej szkoły wychowawcę lub instruktora ds. muzyki, tańca, plastyki, sportu.

Wszystkie szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel.: 22 622 70 16 lub e-mailem: ksps@wp.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAMY ! Warto skorzystać z tej szansy !!!