Szansa dla utalentowanych uczniów LO i Zespołów szkół Ponadgimnazjalnych

Zarząd KSPS w ramach realizowanego od 27 lat cyklicznego Programu „Promowanie i rozwijanie młodych talentów” postanawia wspólnie z Fundacją „Politechnika Warszawska” zaprosić utalentowanych uczniów szkół ponadgimnazjalnych do bezpłatnego udziału w warsztatach z zakresu komercjalizacji wartości intelektualnych i ciekawych szkoleń na Politechnice Warszawskiej.

Oto treść ogłoszenia w tej sprawie .

 

Zaprezentuj innowację i wyjedź do Kalifornii!

Szansę na indeks Politechniki Warszawskiej oraz bezpłatny wyjazd do Doliny Krzemowej mają uczestnicy Studium Dyplomowego Brokerów Innowacji. Ruszyła rekrutacja zespołów szkolnych – uczennic i uczniów liceów i techników.

Do udziału w nieodpłatnych warsztatach z zakresu  komercjalizacji własności intelektualnych i szkoleniach na Politechnice Warszawskiej zaproszeni są w pierwszej kolejności uczniowie, którzy mają osiągnięcia w olimpiadach przedmiotowych, udokumentowaną działalność w organizacjach i konkursach sportowych. Zgłaszać mogą się również osoby  pasjonujące się nauką, które chcą  sprawdzić się w roli  twórcy, wynalazcy, innowatora i przedsiębiorcy, wykorzystując swoje zdolności, umiejętności i wiedzę. Inicjatywie przyświeca hasło „Pierwszy milion mam w głowie!”©

Szkolenia obejmą prawo, ekonomię, zarządzanie i inwestycje. Pierwszy etap będzie przebiegał na zasadach e-learningu. Zgłoszeni uczniowie otrzymają trzymiesięczny dostęp do serwisu internetowego zawierającego materiały szkoleniowe i do mediów społecznościowych, gdzie będą na nich czekać konsultanci. Uczestnicy projektu uzyskają pomoc specjalistów z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Politechniki Warszawskiej, Krajowej Izby Gospodarczej, Intellectual Property Management Poland oraz Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole. Eksperci wspierają projekt wiedzą z zakresu innowacji, dostępem do profesjonalnych narzędzi, case studies zarówno zakończonych sukcesami jak i porażkami na rynku polskim i globalnym.

W drugim etapie uczestnicy zorganizują się w kilkuosobowe zespoły i z wykorzystaniem poznanych narzędzi stworzą prezentację lub esej na temat wybranej lub przez siebie wymyślonej innowacji. Najlepsze drużyny zostaną zaproszone na Studium Dyplomowe Brokerów Innowacji na Politechnice Warszawskiej.

Cztery weekendowe sesje odbędą się w czerwcu i we wrześniu. Wykładowcy i eksperci przekażą umiejętności takie jak QiuckLook, InDepth Analysis, Elevator Speech, Short Pitch. Poruszą kwestie takie jak różnice pomiędzy Intellectual Properties od Intellectual Property Righhts. Pomogą w budowaniu przywództwa, zespołów kreatywnych oraz społeczności zwolenników i klientów/konsumentów. Przekażą jak zdobywać środki finansowe na swoje pomysły i przedsięwzięcia gospodarcze – nie tylko 4F: Founders, Family, Friends, Fools 😉.

Studium zakończą  prezentacje (propozycje) przed inwestorami z Krajowej Izby Gospodarczej i wręczenie dyplomów Brokera Innowacji. Dla finalistów konkursu przewidziano, obok nagród rzeczowych,  zaproszenie do udziału w Forum Młodzi Innowacyjni Krajowej Izby Gospodarczej. Zwycięski zespół  weżnie udział w Kongresie Innowacyjnej Gospodarki KIG  i pojedzie do Doliny Krzemowej w Kalifornii. Najlepsi uczestnicy  projektu będą mogli zostać studentami  Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej (pod warunkiem zdania matury).

Organizatorzy projektu czekają na zgłoszenia indywidualne i od szkół ponadgimnazjalnych.

Zespoły konsultantów będą odwiedzać szkoły, kluby uczniowskie, koła zainteresowań, parki technologiczne, centr innowacji lub izby gospodarcze i przedstawią szczegóły inicjatywy.

PAP – Nauka w Polsce, Karolina Duszczyk

 

Na pewno warto z tej szansy edukacyjnej skorzystać !!!