Piękny jubileuszowy X Piknik Rodzinny w Zespole Oświatowym w Pruszynie w dniu 1 czerwca 2023 r.

 

W słonecznej i radosnej atmosferze świętowano trzy bardzo ważne dni dla każdej rodziny tj. Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca. Podobnie, jak w poprzednich latach wielopokoleniowy Piknik Rodzinny zgromadził nie tylko rodziny uczniów Zespołu Oświatowego w Pruszynie, ale także bardzo wiele rodzin z terenu całej gminy Siedlce.

Patronat Honorowy sprawował p. Henryk Brodowski – Wójt Gminy Siedlce, który wraz z p. Iwoną Chacińską – Dyrektorką ZO w Pruszynie dokonał oficjalnego otwarcia tej niezwykłej uroczystości i serdecznego powitania zaproszonych Gości i wszystkich uczestników Pikniku. Wśród zaproszonych Gości była, podobnie, jak na poprzednich Piknikach absolwentka tej znakomitej szkoły Zofia Grzebisz- Nowicka – Przewodnicząca KSPS.

 

 

Do dobrej tradycji tych Pikników należą także liczne konkursy przeprowadzane wśród przedszkolaków i uczniów w placówkach oświatowych gm. Siedlce, a ich laureaci otrzymują dyplomy i nagrody na uroczystym Pikniku Rodzinnym. Tak było również i w tym roku. Serdeczne gratulacje i podziękowania dla organizatorów tego pięknego Pikniku, laureatów konkursów, ich nauczycieli i Rodziców złożyła również Zofia Grzebisz-Nowicka. Wręczyła także p. Wójtowi H. Brodowskiemu obraz namalowany przez uczestników pleneru plastycznego zorganizowanego przez KSPS w Łebie, a apaszki malowane na jedwabiu i upominki książkowe – p. Dyrektor ZO w Pruszynie – Iwonie Chacińskiej i kierowniczce wielu turnusów dla uczniów SP w Pruszynie i innych szkół na Mazowszu – p. Beacie Kondraciuk. Wręczyła również piękne książki Przewodniczącej Rady Rodziców i Przewodniczącemu Samorządu Uczniowskiego ZO w Pruszynie. Dla najmłodszych uczestników Pikniku wręczyła koszyk cukierków.

 

Podziękowała także serdecznie wszystkim społecznościom szkolnym placówek oświatowych gm. Siedlce, które uczestniczą w realizacji kilku programów edukacyjno-wychowawczych organizowanych co roku przez Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole. Życzyła wszystkim jak najwięcej radości z życia , satysfakcji z dotychczasowych i przyszłych osiągnięć, życzliwości i wszelkiej pomyślności we wszystkich dziedzinach życia i działalności , a uczniom – udanych, radosnych wakacji. Uczestnicy odwzajemnili się burzliwymi oklaskami, a Pan Wójt wręczył Przewodniczącej kwiaty wyhodowane przez dzieci, a Dyrektor SP w Pruszynie wręczyła Podziękowanie.

 

dav